Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone kolejne nielegalne automaty

Data publikacji 09.09.2015

Jednym z popularnych uzależnień w społeczeństwie są różnego rodzaju gry hazardowe. Jest to nałóg niebezpieczny i siejący spustoszenie w życiu uzależnionego i jego najbliższych. Wśród zadań Służby Celnej i Policji jest likwidacja miejsc, w których są urządzane nielegalne gry na automatach. Ostatnio na terenie powiatu legionowskiego ponownie zabezpieczono 14 takich urządzeń.

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją legionowskiej komendy ponownie wspierali funkcjonariuszy Urzędu Celnego w przeprowadzaniu kontroli miejsc, w których znajdują się automaty do gier hazardowych.

Funkcjonariusze skupiają się na miejscach gdzie najczęściej młodzi ludzie mogą popaść w uzależnienie. Korzystając ze swojego doświadczenia, a także dzięki sygnałom od społeczeństwa, skutecznie likwidują kolejne punkty, których właściciele zezwolili na wstawienie automatów działających niezgodnie z Ustawą o grach hazardowych.

Celnicy wraz z policjantami w miniony poniedziałek zabezpieczyli 14 takich automatów w 3 lokalach na terenie powiatu legionowskiego.

Od początku roku wspólne kontrole policjantów z celnikami doprowadziły do zarekwirowania 66 sztuk nielegalnych automatów na terenie całego naszego powiatu.

Postępowanie w przedmiotowych sprawach prowadzą funkcjonariusze II Urzędu Celnego w Warszawie.

Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107§ 1 stanowi kto wbrew przepisom ustawy lub warunkom zezwolenia urządza lub prowadzi grę losową, grę na automacie, grę na automacie o niskich wygranych lub zakład wzajemny, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

ek
 

Powrót na górę strony