KPP w Legionowie

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Jednostki terenowe

 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Przekroczył prędkość o 99 km/h i stracił prawo jazdy

  Policjanci legionowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego nissana, którego kierowca w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 99 km/h. Młodemu kierowcy z Warszawy mundurowi zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

 2. Przypominamy- kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień to przestępstwo

  22-letni Damian D. został zatrzymany przez legionowską drogówkę do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy gdyż w jego sprawie została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień. 22-latek odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 3. Stołeczni policjanci przypominają: Bądź widoczny!

  Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnymi odblaskami.

 4. Rowerzysta na drodze

  Pierwsze miesiące roku szkolnego, przy sprzyjającej pogodzie, to czas wzmożonego ruchu rowerzystów, również tych najmłodszych. Niestety, jest to grupa użytkowników dróg zagrożona udziałem w wielu niebezpiecznych zdarzeniach. Legionowscy policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa dla rowerzystów.

 5. Sezon motocyklowy rozpoczęty - apelujemy o rozwagę!

  Obserwując polskie drogi można zauważyć, że sezon motocyklowy został rozpoczęty. W całym kraju na ulicach pojawili się fani jednośladów. Niestety, jak pokazują coroczne wydarzenia, niektórych z nich czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Legionowscy policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg, o zachowanie rozwagi i ostrożności.

 6. Uważaj na leśne zwierzęta na drodze

  Legionowscy policjanci apelują do kierujących o zwiększenie ostrożności, szczególnie w okolicach lasów. Żyją w nich bowiem zwierzęta, które nie znają przepisów ruchu drogowego. Nagłe wtargnięcie na drogę np. łosia może zakończyć się zdarzeniem drogowym tragicznym w skutkach.

Powrót na górę strony