Aktualności
-
Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie
Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna "Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie" poświęcona jest bezpieczeństwu osób podczas sezonu letniego. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi oraz górskimi, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji i aktywnego wypoczynku, w tym wypożyczalnie sprzętu sportowego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH! WSTĄP W SZEREGI KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI
Każdego dnia Pomagamy i Chronimy. Jeśli jesteś gotowy na nowe wyzwania, chcesz pomagać innym, chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy, dołącz do grona najlepszych. Wstąp w szeregi stołecznej Policji.
-
Rusza Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Garnizonu Stołecznego
Komenda Stołeczna Policji zaprasza policjantki, policjantów oraz pracowników Komendy Stołecznej Policji do udziału w Plebiscycie na „Najlepszego Sportowca Garnizonu Stołecznego”.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
"Myśl, jedź, żyj" - Nowa kampania służb mundurowych
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi ładna pogoda. Na drogach dla rowerów i chodnikach pojawiają się tysiące użytkowników hulajnóg elektrycznych. Według policyjnych statystyk wraz ze wzrostem ich liczby rośnie również liczba zdarzeń drogowych. Tylko w 2025 roku na drogach całego kraju doszło do 1 158 zdarzeń z udziałem użytkowników hulajnóg elektrycznych. Zginęło w nich 10 kierujących hulajnogami elektrycznymi oraz 1 pasażer, a 951 kierujących hulajnogami elektrycznymi i 104 ich pasażerów zostało rannych. W porównaniu z rokiem 2024 jest to więcej wypadków o 406, więcej osób zabitych o 6 i więcej osób rannych o 394. To liczby, które jasno pokazują, że problem jest realny i narasta z każdym sezonem.
-
Nocna jazda na hulajnodze: jeden trzeźwy, drugi z mandatem
Policjanci z komisariatu w Wieliszewie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn poruszających się hulajnogami elektrycznymi. Podczas gdy pierwszy z nich był całkowicie trzeźwy, badanie drugiego wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny cyklista został ukarany mandatem karnym.
-
Pijana 50-latka wsiadła za kierownice osobówki- miała ponad 2 promile
Dzięki zdecydowanej i odpowiedzialnej reakcji świadka, kolejna nietrzeźwa kierująca została wyeliminowana z ruchu drogowego. 50-letnia kobieta, która wsiadła za kierownicę peugeota mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu, została ujęta pod jednym ze sklepów na terenie gminy Serock. Nieodpowiedzialna mieszkanka powiatu trafiła prosto do policyjnego aresztu, a o jej dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
-
Kradzież, mefedron i… rasowy królik. 19-latka z Legionowa wpadła w ręce mundurowych
Dziwne zachowanie na ulicy, zniszczony mercedes, skradzione elektronarzędzia, porcja narkotyków oraz rasowy królik ukryty na posesji to bilans jednej, wyjątkowo burzliwej nocy w Legionowie. Dzięki błyskawicznej wymianie informacji i czujności lokalnych patrolowców, 19-letnia sprawczyni została zatrzymana zaledwie kilka godzin po przestępstwie, a wszystkie skradzione rzeczy wraz z nietypową zgubą wróciły już do rąk prawnych właścicieli.
-
Nielegalne łowy na Narwi przerwane. 21-latek w rękach mundurowych
Zamiast relaksu nad wodą – spotkanie z patrolem i poważne konsekwencje. Funkcjonariusze z Wieliszewa, wspólnie ze Społeczną Strażą Rybacką, zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który łowił ryby w obrębie ochronnym rzeki Narew. 21-latek odpowie teraz za naruszenie przepisów Ustawy o Rybactwie Śródlądowym.
-
Pijany kierowca złamał ośmioletni zakaz sądowy
Policjanci z Komisariatu Policji w Serocku zatrzymali podczas rutynowej kontroli drogowej 33-latka, który kierował samochodem osobowym, mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec gminy Serock złamał aktywny, ośmioletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Legionowie.
-
Bezpieczeństwo nie zna granic – uważaj na zwierzęta na drodze!
Zderzenie z dziką zwierzyną to niebezpieczeństwo, którego nie wolno lekceważyć. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie prowadzą dziś działania pod pod nazwą „Zwierzęta na drodze”, aby zwiększyć czujność kierowców i ograniczyć liczbę tragicznych zdarzeń.
-
XV Turnieju Zdrowia Przedszkolaków pod hasłem „Postaw na wodę”, czyli policyjna lekcja z komisarz Joanną Wielocha!
Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Legionowie odbyło się wyjątkowe spotkanie profilaktyczne z udziałem kom. Joanny Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Wydarzenie zorganizowano w ramach jubileuszowej, XV edycji Turnieju Zdrowia Przedszkolaków pod hasłem „Postaw na wodę”. Podczas tegorocznej odsłony akcji najmłodsi mieszkańcy miasta mieli okazję zdobyć cenną wiedzę oraz wziąć udział w praktycznych pokazach policyjnego rzemiosła.
-
Wstępne podsumowanie policyjnych działań podczas czerwcowego długiego weekendu
Zakończyły się policyjne działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas czerwcowego długiego weekendu. Od środy 3 czerwca do poniedziałku 8 czerwca 2026 roku policjanci ruchu drogowego w całym kraju czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących osób.
-
Kask, prędkość i wiek kierującego czyli najważniejsze zmiany w przepisach drogowych
Kask ochronny dla osób do 16. roku życia nie jest już wyborem, a obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa. To jedna z najważniejszych zmian, które weszły w życie i mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży poruszających się rowerami oraz hulajnogami elektrycznymi. Wraz z nią obowiązują także konkretne zasady dotyczące wieku kierujących, prędkości czy zachowania na drodze. Ich nieprzestrzeganie może skutkować nie tylko mandatem, ale przede wszystkim poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Sprawdź, co dokładnie się zmieniło i o czym trzeba bezwzględnie pamiętać.
-
Nerwowe zachowanie zdradziło 42-latka
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu, który posiadał przy sobie mefedron. Podczas interwencji mężczyzna stał się agresywny i próbował wyrwać funkcjonariuszowi z rąk ujawnioną fiolkę z zabronionym proszkiem.
-
Promile na dwóch kółkach: Czarna seria czwartkowych rowerzystów
Sześciu cyklistów pod wpływem alkoholu zatrzymali tylko jednego dnia policjanci na drogach naszego powiatu. Wszyscy nieodpowiedzialni fani „jazdy z promilami” ponieśli już surowe konsekwencje przewidziane w przepisach.
-
Skuteczne działania legionowskich policjantów – kolejni poszukiwani w rękach mundurowych
Legionowscy policjanci w ciągu jednej doby zatrzymali pięć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wszyscy zatrzymani trafili już do placówek penitencjarnych, gdzie odbędą zasądzone kary pozbawienia wolności.
Jednostki terenowe
- Powiaty
- Dzielnice
Polecamy
-
Uważaj na kieszonkowców podczas zakupów
Ostatnie dni wakacji to czas wzmożonych zakupów. Podczas gorączkowego poszukiwania przedmiotów do szkoły, czy przymierzania ubrań dzieciom możemy łatwo paść ofiarą kieszonkowców. Legionowscy policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu portfeli, telefonów i innych wartościowych przedmiotów.
-
Uwaga na fałszywych „wnuczków” i „policjantów” – pojawili się ponownie!
Policjanci z powiatu legionowskiego ponownie otrzymali sygnał, że pojawili się oszuści wyłudzający pieniądze od starszych, samotnie mieszkających osób. Tym razem ofiarami przestępców padła 79 letnia kobieta, którą fałszywy „policjant” oszukał na 20 tysięcy złotych! 69-latka natomiast w porę zorientowała się, i nie dała okraść na 50 tysięcy fałszywej „córce”. Sprawcy kontaktują się telefonicznie ze swoją ofiarą, podając się za wnuka, innych członków rodziny, policjanta, prokuratora i wykorzystując łatwowierność starszych osób wyłudzają od nich znaczne kwoty pieniędzy. Policja ostrzega. Nie daj się oszukać.
-
Informacje dla osób głuchoniemych i słabosłyszących
Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r., o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2011r., nr 209, poz. 1243 z późn.zm.) organy administracji publicznej SA zobowiązane do zapewnienia realizacji usługi pozwalającej na komunikowanie się z osobami doświadczającymi trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się.
-
Dopalacz to też NARKOTYK!
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Ruch drogowy
-
Drogowy recydywista zatrzymany przez legionowskich policjantów
Od 3 marca 2026 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące przekroczenia prędkości. Zgodnie z nimi policjanci zatrzymają prawo jazdy na 3 miesiące również w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h poza obszarem zabudowanym - na drogach jednojezdniowych, dwukierunkowych. Kolejny kierujący nie stosujący się do aktualnych przepisów został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego.
-
Był pijany i doprowadził do wypadku - został tymczasowo aresztowany
Kierujący renaultem 39-latek spowodował wypadek na DK61 w gminie Wieliszew. Mężczyzna miał 1,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie miał za to prawa jazdy. Ranni w wyniku zdarzenia zostali trzej pasażerowie tego auta oraz kierowca drugiego pojazdu. Sąd Rejonowy w Legionowie na wniosek tutejszej Prokuratury i Policji zastosował wobec niego tymczasowy 3-miesięczny areszt. Podejrzanemu grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.
-
Kontrola dotycząca niesprawnego oświetlenia, a w tle alkohol i narkotyki
12 marca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy w Legionowie, podczas kontroli drogowej ujawnili, że siedzący za kierownicą citroena 20-latek jest pijany. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli u niego mefedron. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Za popełnione przestępstwa odpowie wkrótce przed sądem.
-
Dzięki reakcji świadka, wyeliminowany z ruchu został kolejny nietrzeźwy kierujący
Policjanci z Komisariatu w Nieporęcie zatrzymali wczoraj nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Kierujący dacią 68-latek w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu. Dzięki prawidłowej reakcji świadka nie doszło do tragedii. Nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Nieporęt trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia.
-
Trzeźwy poranek na drogach powiatu legionowskiego
W niedzielę i poniedziałek ( 8 i 9 marca br.), od wczesnych godzin porannych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z legionowskiej komendy prowadzili dziania pn. „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 2500 kierujących pojazdami, aby wyeliminować z dróg osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.
-
Policjanci z Serocka zatrzymali nietrzeźwego kierującego bez prawa jazdy
Wczoraj wieczorem funkcjonariusze z serockiego komisariatu udaremnili jazdę kolejnemu nietrzeźwemu kierującemu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie zatrzymanego 40-latka ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.
-
Pijany sprawca kolizji, zatrzymany przez legionowskich policjantów
Dzięki właściwej reakcji świadków, nietrzeźwy kierowca skody nie uniknie konsekwencji. Mężczyzna nie dość, że prowadził pojazd mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, to jeszcze spowodował kolizję. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i surowe konsekwencje finansowe.
-
Motocykliści wrócili na drogi. Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo
Miniony weekend pokazał, jak wymagający bywa początek sezonu motocyklowego. W wypadkach drogowych zginęło czterech motocyklistów. To sygnał, że wraz z poprawą pogody potrzebna jest większa uwaga i odpowiedzialność wszystkich uczestników ruchu.















