Aktualności

Mobilna profilaktyka czyli edukacja w plenerze

Data publikacji 05.07.2024

Podkomisarz Agata Halicka zajmująca się profilaktyką społeczną przez cały rok prowadzi aktywne działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Odwiedza między innymi, przedszkola i szkoły, ale jest też obecna na piknikach, imprezach plenerowych oraz w miejscach, gdzie dzieci i młodzież spędzają wolny czas na świeżym powietrzu. Z mobilną profilaktyką dociera do parków, na boiska i palce zabaw. Wiodącym tematem spotkań plenerowych jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Policjanci naszej komendy, na czele z legionowska profilaktyk, każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Jesteśmy również tam, gdzie czas spędzają dzieci oraz młodzież. Staramy się edukować i oddziaływać profilaktycznie.

Policjanci  rozmawiają, wskazują najważniejsze zasady bezpiecznych zachowań. W trakcie tych działań bardzo przydatne są krótkometrażowe filmy edukacyjne, które obrazują jak istotny wpływ na bezpieczeństwo pieszego mają odpowiedzialne zachowania, wypracowane bezpieczne nawyki i przestrzeganie podstawowych zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Dzieci chętnie oglądają  prezentowany materiał filmowy, pytają oraz aktywnie biorą udział w spotkaniach plenerowych.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony