Aktualności

Policjanci marihuanę znaleźli zarówno w aucie, jak i w domu 23-latka

Data publikacji 03.07.2024

23-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego podróżujący jako pasażer osobowego jaguara, posiadał przy sobie środki odurzające. Mundurowi substancje zabronione ujawnili także w miejscu zamieszkania mężczyzny. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za przestępstwo, które popełnił grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w trakcie jednej z nocnych służb, policjanci z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego serockiego komisariatu w Łasze zatrzymali do kontroli drogowej jaguara. Pasażer podróżujący tym autem był wyraźnie poddenerwowany spotkaniem z policjantami. Niejednokrotnie już wcześniej taka reakcja ze strony osób legitymowanych budzi podejrzenia. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili przy siedzeniu mężczyzn woreczek z suszem roślinnym. Policyjny tester potwierdził przypuszczenia policjantów. Prawnie zabronioną substancją, okazała się marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Następnego dnia, w trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania 23-latka śledczy ujawnili kolejne porcje marihuana. Łącznie zabezpieczono kilka gramów substancji zabronionych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za przestępstwo, które popełnił grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony