Aktualności

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu, cztery osoby trafiły do szpitala. Policja apeluje o rozwagę na drodze!

Data publikacji 10.06.2024

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w minioną sobotę na skrzyżowaniu ulic Szkolne i Wyszyńskiego w Jabłonnie. Kierująca skodą najprawdopodobniej wjechał na czerwonym świetle na skrzyżowanie i doprowadziła do zderzenia z osobowym volvo. Cztery osoby trafiły do szpitala, w tym trójka dzieci.

Do wypadku doszło tuż po godzinie 14.00 w minioną sobotę. na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Wyszyńskiego w Jabłonnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenie wynika, że kierująca skodą 43-latka nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej nadającej barwę koloru czerwonego i wjechał na skrzyżowanie. Zignorowanie tego sygnału doprowadziło do zderzenia z osobowym volvo, którym kierował 44-latek. Na skutek tego zdarzenia cztery osoby, kierująca skodą oraz trójka dzieci z volvo, zostały przetransportowane go szpitala. Kierowcy osobówek byli trzeźwi. Teraz policjanci w prowadzonym postepowaniu będą wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Niestety nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Nie przecenianie własnych umiejętności podczas prowadzenia pojazdu, a także zachowanie trzeźwości za kierownicą.

Jeszcze raz przypominamy o kilku, podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach:
•    PRZESTRZEGAJ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO znajomość i przestrzeganie przepisów drogowych jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
•    ZADBAJ O STAN TECHNICZNY POJAZDU regularne sprawdzanie stanu technicznego pojazdu, w tym hamulców, świateł, opon i płynów eksploatacyjnych, zapewnia bezpieczną jazdę.
•    PORUSZAJ SIĘ Z DOPUSZCZALNĄ PRĘDKOŚCIĄ przekraczanie dozwolonej prędkości zwiększa ryzyko wypadku i jego powagi.
•    NIE KIERUJ POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB SUBSTANCJI ODURZAJĄCYCH alkohol i narkotyki zmniejszają zdolności psychofizyczne, co znacząco zwiększa ryzyko wypadku.
•    BACZNIE OBSERWUJ OTOCZENIE DROGI pozwali uniknąć niebezpieczeństw.
•    ZAWSZE ZAPINAJ PASY BEZPIECZEŃSTWA są one najważniejszym elementem ochrony w przypadku wypadku drogowego.
•    ZADBAJ O ODPOWIEDNI ODPOCZYNEK jazda „przy zmęczeniu” zmniejsza skupienie i reakcje, co może prowadzić do wypadku. Zadbaj o odpowiednią ilość snu przed podróżą.
•    NIE UŻYWAJ TELEFONU KOMÓRKOWEGO to może odwrócić Twoją uwagę od drogi.
•    BĄDŹ CIERPLIWY I WYROZUMIAŁY szacunek i wyrozumiałość dla innych użytkowników dróg pomagają stworzyć bardziej bezpieczne środowisko dla wszystkich.
•    NOŚ ODBLASKI jako pieszy i rowerzysta,  bądź widoczny dla kierowcy, daj się zauważyć.
kom. Justyna Stopińska/ foto PSP Legionowo/ D.K

Powrót na górę strony