Aktualności

Narkotyki ukrył w skarpecie

Data publikacji 02.04.2024

Widok nadjeżdżającego radiowozu sprawił, że idący chodnikiem 34-letni wpadł w popłoch i nagle poszedł w przeciwnym kierunku. Nie uszło to uwadze mundurowych. Natychmiast zainterweniowali. Okazało się, że przyczyną uniknięcia spotkania z funkcjonariuszami była amfetamina, którą mężczyzna posiadał przy sobie. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających.

Kiedy mundurowi z Jabłonny patrolowali gminę spostrzegli mężczyznę, który gdy zorientował się, że w jego stronę zmierza radiowóz poszedł w przeciwnym kierunku.

Funkcjonariusze od razu zaczęli podejrzewać, że chce on za wszelką cenę uniknąć spotkania z Policją. Błyskawicznie podjęli interwencję. W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, jaki był powód nerwowego zachowania 34-latka. Policjanci znaleźli w jego plecaku, schowaną w skarpetę, torebkę foliową z biały proszek. Substancja została zabezpieczona, a mężczyzna zatrzymany.

W komisariacie policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia co do ujawnionej substancji, badanie naroktesterem potwierdziło, iż jest to amfetamina. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Przestępstwo, którego dopuścił się mieszkaniec powiatu legionowskiego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony