Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Źle wykorzystała otrzymaną szansę

Data publikacji 06.12.2022

Policjanci legionowskiej komendy zajmujący się problematyką osób nieletnich zatrzymali 15-latkę, która nie powróciła z przepustki do ośrodka wychowawczego. Nieletnia po wykonaniu czynności procesowych w komendzie, w policyjnym konwoju została odwieziona do ośrodka.

15-letnia mieszkanka Legionowa decyzją sądu przebywała w ośrodku wychowawczym. Po kilku miesiącach pobytu tam otrzymała przepustkę, umożliwiająca jej spotkanie się z najbliższymi, jednakże po zakończeniu przepustki miała ponownie stawić się w placówce, czego nie uczyniła.

Kiedy legionowscy policjanci otrzymali informację o tym, że 15-latka nie powróciła do ośrodka, natychmiast udali się do domu rodzinnego nastolatki. Tam zastali 15-letnią dziewczynę. Uciekinierka została zatrzymana i po sporządzeniu stosownej dokumentacji przekazana funkcjonariuszom wydziału konwojowego w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, oddalonego od jej miejsca zamieszkania ponad 200 km.

Ośrodki wychowawcze to placówki przeznaczone dla młodzieży, która niedostosowana jest społecznie oraz wymaga stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania. Zadaniem policjantów natomiast jest czuwać nad tym, by polecenia sądu były przez nieletnich realizowane. 

kom. Justyna Stopińska/ea

Powrót na górę strony