Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko o 92 km/h

Data publikacji 05.12.2022

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców - amatorów szybkiej jazdy. Legionowscy policjanci w miniony weekend zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach , szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się głównie na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.
W miniony weekend policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali 6 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się 23-letni mieszkaniec naszego powiatu, którego policyjny radar namierzył w miejscowości Święcienica, gdzie swoim autem pędził z prędkością 142 km/ h czyli o 92 km/h za szybko.  Zarówno 23 –latek, jak i pozostałych 5 kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące oraz zostali ukarani finansowo.
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
Apelujemy!
Nadmierna prędkość to główna przyczyna tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.
Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi i tym samym na reakcję obronną - uniknięcie zderzenia z człowiekiem, bądź z przeszkodą.

 

Powrót na górę strony