Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedna noc, jedna załoga, dwóch zatrzymanych

Data publikacji 01.12.2022

Policjanci pełniąc służbę na drogach powiatu legionowskiego, podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut dopuścili się przestępstwa. 22-latek odpowie za nie zastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, zaś 20-latek za kierowanie pojazdem pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu mu uprawnień do kierowania.

Dzisiejszej nocy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut popełnili przestępstwo.
W Legionowie o godzinie 23.00 mundurowi z drogówki zatrzymali 22-latka, który kierował pojazdem m-ki Peugeot. Podczas kontroli okazało się, że Sąd Rejonowy w Legionowie wobec mężczyzny orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Tej samej nocy, przed godziną 2.00 w Jadwisinie, w ręce tych samych policjantów wpadł kierujący audi. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 20-latek wsiadł za kierownicę pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami w drodze decyzji administracyjnej.
Złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony