Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SKORZYSTAJ Z APLIKACJI KMZB I ZGŁOŚ MIEJSCE PRZEBYWANIA OSÓB BEZDOMNYCH!

Data publikacji 01.12.2022

Nocowanie "pod chmurką" może być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć dlatego policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących. Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy.

Każdego roku gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać, odnotowuje się przypadki zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia ich życia bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla.
Dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób. Wśród tych zagrożeń wyróżnić można kategorię „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.
Pozwala ona wskazać użytkownikom miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym. Panujące warunki atmosferyczne jak również prognozy pogody na najbliższe dni nie są optymistyczne. Pamiętajmy także o osobach samotnych, chorych jak i nieporadnych życiowo. 
Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:
•    otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
•    akceptujemy regulamin,
•    chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
•    następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
•    w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".
Jeden telefon, jedno kliknięcie – tak niewiele trzeba, aby pomóc.
Dostęp do mapy uzyskacie Państwo za pośrednictwem strony legionowo.policja.gov.pl w zakładce Krarowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
 

Powrót na górę strony