Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone narkotyki i areszt dla 37-latka

Data publikacji 28.05.2020

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. W piwnicy należącej do jednego z nich zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy i mefedronu oraz torebki foliowe tzw. „dilerki”, wagę elektroniczną i łyżeczkę do porcjowania. Mężczyźni w prokuraturze usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu jeden z nich trafił do aresztu.

Przed kilkoma dniami kryminalni, w wyniku działań operacyjnych na terenie Legionowa, zatrzymali dwóch mężczyzn, 44-latka i 37-latka, związanych z przestępczością narkotykową. Mieszkańcy powiatu legionowskiego zostali przyłapani na gorącym uczynku przez stróżów prawa w piwnicy, podczas porcjowania narkotyków.

W trakcie przeszukania pomieszczeń piwnicznych, należących do 37-latka, policjanci ujawnili ponad 211 gramów amfetaminy oraz blisko 68 gramów mefedronu. Ponadto zabezpieczyli wagę elektroniczną, „dilerki”, łyżeczkę do porcjowania i pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Przy 44-latku funkcjonariusze ujawnili porcję mefedronu. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy śledczy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty. 37-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, udzielenia oraz przygotowania wprowadzenia do obrotu. Decyzją sądu  mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Drugi z zatrzymanych odpowie ze posiadanie środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat. Taką samą karą zagrożone jest też udzielanie środków odurzających, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

podkom. Justyna Stopińska/rr

 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zatrzymany w drodze do sądu
  Zatrzymany w drodze do sądu
 • Zatrzymany mężczyzna z policjantem
  Zatrzymany mężczyzna z policjantem
 • Zabezpieczone pieniądze
  Zabezpieczone pieniądze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.75 MB)

Powrót na górę strony