Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZA KIEROWNICĘ WSIEDLI POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Data publikacji 31.03.2020

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci podczas służby w miniony poniedziałek. Kierujący oplem maił w organizmie 2,1 promila alkoholu, zaś kierowca peugeota 1,8. Zatrzymani poniosą odpowiedzialność karną za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Wczoraj po godzinie 9.00 w Legionowie policjanci z zespołu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 46-latka. Mężczyzna wsiadł za kierownice swojego samochodu mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców to 60-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 20.00 przez mundurowych z Nieporętu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca opla miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "Piłeś? Nie jedź!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

podkom. Justyna Stopińska/rr

Powrót na górę strony