Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw ukradli samochody, a potem nietrzeźwi wsiedli za kierownicę

Data publikacji 29.01.2020

Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował areszty wobec dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Legionowa po tym, jak obaj kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Mało tego samochody te okazały się kradzione. 27-latek odpowie również za próbę przekupstwa, posiadanie środków odurzających, zaś jego 24-letni kolega za znieważenie i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Obaj mężczyźni zniszczyli również zajmowane pomieszczenie mieszkalne, gdzie straty wyniosły blisko 17 tysięcy złotych.

Do dyżurnego legionowskiej komendy wypłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który w stanie nietrzeźwości kierował dodgem. Samochód, który jak się okazało, wcześniej skradł. Zgłaszający powiadomił również o zniszczeniu mienia. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol interwencyjny. Policjanci pod wskazanym adresem zastali zgłaszającą oraz dwóch agresywnych i nietrzeźwych obywateli Ukrainy. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

W toku dalszych czynności procesowych śledczy ustalili, że 27-latek kilka godzin wcześniej ukradł dodge'a, a następnie kierował nim w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie prawie promil alkoholu. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli marihuanę. Ponadto mężczyzna złożył policjantom obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie do zatrzymania.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, drugi z zatrzymanych mężczyzn również tego samego dnia ukradł fiata, którym kierował mając w organizmie ponad promil alkoholu. 24-latek podczas interwencji znieważył mundurowych oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Ponadto groźbą próbował zmusić policjantów do zaniechania  czynności służbowych.

Obaj mężczyźni są podejrzani także o zdewastowanie pomieszczenia mieszkalnego, które wynajmowali. Uszkodzone drzwi, powybijane szyby, zerwana tapeta ze ścian oraz zniszczone wyposażenie to widok, jaki zastała właścicielka lokalu. Pokrzywdzona straty wyceniła na blisko 17 tysięcy złotych.

Na postawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty: kradzieży z włamianiem pojazdów, kierowania w stanie nietrzeźwości, przekupstwa, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, posiadanie środków odurzających oraz uszkodzenia mienia.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie wobec obu mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

podkom. Justyna Stopińska/ea

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.93 MB)

Powrót na górę strony