Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za stalking

Data publikacji 30.12.2019

Na trzy miesiące trafił do aresztu 45-latek, który nękał swoją byłą żonę. Prowadzący śledztwo policjanci postawili mu zarzut stalkingu oraz uszkodzenia mienia. Mężczyźnie za te przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W listopadzie br. do Komisariatu Policji w Wieliszewie zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła, że jest nękana przez byłego męża. 45-latek od sierpnia br. wydzwaniał do niej oraz wysyłał wiadomości sms. Mężczyzna uszkodził również auto należące do pokrzywdzonej, przecinając opony i niszcząc wnętrze pojazdu.

Sprawą zajęli się śledczy z Wieliszewa. Pod koniec grudnia br. zatrzymali 45 latka, który ponad miesiąc ukrywał się przed policjantami, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów dotyczących stalkingu oraz uszkodzenia mienia. Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt dla 45-latka. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

podkom. Justyna Stopińska/mb

Powrót na górę strony