Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 15.12.2017

Wczoraj na drogach naszego powiatu policjanci przeprowadzili działania odbywające się w całym kraju pod nazwą ,,Alkohol i narkotyki”. Mundurowi podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość kierowców. Podczas swojej służby przeprowadzili blisko 350 kontroli trzeźwości. Jeden kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj od rana legionowscy policjanci prowadzili działania "Alkohol i narkotyki". Akcja ta ukierunkowana jest na ujawnianie naruszeń prawa w zakresie kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W czasie akcji policjanci skontrolowali stan trzeźwości prawie 350 kierujących pojazdami, aby wyeliminować z ruchu nietrzeźwych.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Środki odurzające powodują halucynacje, zaburzają zdolność do prawidłowej oceny ryzyka na drodze - opóźniają czas reakcji.  Pijani kierowcy i ci będący pod wpływem środków podobnie działających do  alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Niestety pomimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę „po alkoholu" oraz innych substancji. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

ek

 
Powrót na górę strony