Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami wracał do Warszawy do domu

Data publikacji 21.12.2016

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego citroenem. Od razu zauważyli, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Kiedy zbadali alkomatem stan trzeźwości okazało się, że jego wynik to 3,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał zarzut karny i ma zabezpieczone prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wszystko wydarzyło się w Wierzbicy przed godz. 16.00. Wówczas to legionowska drogówka zatrzymała do kontroli citroena. Auto zachowywało się dziwnie. Przypuszczenie było jedno, kierowca może być pijany.

Kiedy policjanci zbadali stan trzeźwości 54-letniego Krzysztofa M. i alkomat wykazał mu 3,4 promila alkoholu w organizmie nie kryli zdziwienia. Mężczyzna powiedział mundurowym, że wraca ze swojej działki w gminie Serock do Warszawy do domu.

Ta podróż zakończyła się w Wierzbicy, ponieważ policjanci zatrzymali go i zabezpieczyli mu prawo jazdy. Mężczyzna od serockich śledczych usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeżwości. W przeszłości Krzysztof M. był już karany za to samo przestępstwo. Teraz ponownie odpowie przed sądem. 

Policjanci apelują piłeś - nie jedź. Nie narażaj swojego życia i innych. Lepiej zapytaj ile Cię to będzie kosztowało? Najwyższą ceną jest na pewno ludzkie życie. 

Jaka jest prawdziwa cena prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu?

Najgorsze co może się stać to spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wydaje nam się to bardzo nieprawdopodobne i odległe, jednak prowadząc pod wpływem alkoholu ryzyko takiego zdarzenia bardzo wzrasta, a nasza odpowiedzialność jest przesądzona.

Jeżeli spowodujesz wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu grozi Ci kara do 12 lat więzienia. Sąd może też wydać dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 


ek

Powrót na górę strony