Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania Policji i Urzędu Celnego

Data publikacji 08.04.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej w Legionowie wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie w ubiegłym tygodniu przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. W ich efekcie zabezpieczono 18 automatów do gier losowych o niskich wygranych.

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy oraz celnicy z Warszawy w trakcie prowadzonych czynności skontrolowali salony gier odnośnie posiadanych zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych. W trakcie przeprowadzonej akcji funkcjonariusze skontrolowali kilka obiektów na terenie Legionowa.  W trakcie kontroli celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Żaden z nich nie posiadał wymaganego prawem poświadczenia rejestracji.

Łącznie, w efekcie kontroli zabezpieczono 18 automatów do gier do dalszego postępowania, które prowadzi Urząd Celny w Warszawie. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.

W myśl obowiązującego prawa, urządzanie gier hazardowych dopuszczalne jest wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie o grach hazardowych, czyli wymaga uzyskania stosownych pozwoleń oraz rejestracji wykorzystywanych urządzeń. Za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Wspólne działania policjantów i celników będą nadal kontynuowane w celu eliminacji przestępczego procederu.

ek

Powrót na górę strony