Aktualności

Opaski „niezgubki” dla małych plażowiczów

Data publikacji 03.07.2024

Trwa kolejna edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjantka z legionowskiej komendy, w ramach akcji, w weekend na plaży w Nieporęcie przeprowadziła działania propagujące właściwe zachowania na akwenach.

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, w miniona niedziele przeprowadziła działania na plaży w Nieporęcie, mające na celu rozpowszechnianie właściwych zachowań nad woda.

Podkom. Agata Halicka przypomniał plażowiczom, że woda oprócz przyjemności, niesie za sobą wiele niebezpieczeństw dlatego nie wolno kąpać się w miejscach niedozwolonych. Policjantka wskazała, że realnym zagrożeniem jest również zagubienie dziecka w tłumie osób wypoczywających na plaży. Uzupełnieniem tego było wręczanie dzieciom „opasek niezgubek”, które mają ułatwić odnalezienie malucha w przypadku zagubienia. Opaski na ręku dziecka są podpowiedzią dla poszukiwaczy jak skontaktować się z jego opiekunem. Spełniają rolę identyfikatora, który ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort wypoczynku wybierającym się na wakacje, plażę czy dowolne zatłoczone miejsce. Kolorowy gadżet na ręku dziecka pozwala na szybsze odnalezienie pociechy, która zniknęła z pola widzenia dorosłych.

Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Policjanci w trosce o nas wszystkich nie ustają w działaniach.
 

Powrót na górę strony