Aktualności

Bezpieczne wakacje tematem spotkania z przedszkolakami

Data publikacji 20.06.2024

Wczoraj policjantka z legionowskiej komendy spotkała się z przedszkolakami w Janówku Pierwszym. Mundurowa rozmawiała z maluchami o bezpieczeństwie, przestrzegając przed zagrożeniami i ucząc właściwych zachowań. W ramach podziękowań maluchy wręczyły policjantce pięknie podziękowania.

Najciekawszą grupą są przedszkolaki, dla których już sam widok radiowozu i umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, na placu zabaw są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Przedszkolak to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań.

Komisarz Justyna Stopińska spotkała się z maluchami z Przedszkola Samorządowego w Janówku Pierwszym, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W formie zabawy przypominała zasady poruszania się na drogach, mówiła o bezpieczeństwie w domu i na placu zabaw. Przypomniała najmłodszym, aby podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu samodzielnie się nie oddalały i nie rozmawiały z nieznajomymi. Policjantka przypomniała przedszkolakom o numerze alarmowym choć trzeba przyznać, że nie było dziecka, które nie znałoby numeru 112.

Przedszkolaki mogły również zapoznać się z codziennym wyposażeniem policjanta do służby, przymierzyć policyjną czapkę, jak również wsiąść do radiowozu, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe i przez chwile poczuć się jak policjant jadący „na akcję”

W ramach podziękowań za wizytę w przedszkolu policjantka otrzymała od dzieci nie tylko uśmiech, ale również pamiątkową laurkę.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony