Aktualności

Sam przyznał, że ma „mefkę” i trochę „zioła”

Data publikacji 19.06.2024

Zarzut posiadania narkotyków usłyszał 20-letni mieszkaniec powiatu. Policjanci ujawnili przy nim fifkę, wtedy młody człowiek sam przyznał się, że ma przy sobie środki odurzające. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Energiczny krok, nerwowe spojrzenia za siebie i na boki – to zachowanie młodego mężczyzny przykuło uwagę legionowskich wywiadowców  patrolujących w godzinach popołudniowych ulice miasta. Policjanci postanowili wylegitymować mężczyznę i podjęli interwencję. 

Na pytanie stróżów prawa czy posiada substancję zabronione 20-latek zaprzeczył. Podczas kontroli odzieży wierzchniej funkcjonariusze ujawnili fifkę z wyczuwalnym zapachem marihuany i ponownie zapytali młodego człowieka, czy aby na pewno nic przed nimi nie ukrywa. Wtedy 20-latek przyznał, że w bieliźnie schował „mefkę” i trochę „zioła” i dobrowolnie wydał narkotyki policjantom.

Mieszkaniec powiatu został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone substancje  to mefedron i marihuana.  Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 20-latek usłyszał zarzut środków odurzających. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.
kom. Justyna Stopińska/D.K

Powrót na górę strony