Aktualności

Pijany 41-latek wjechał w ogrodzenie

Data publikacji 17.06.2024

Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód, tak zakończył swoją podróż nietrzeźwy kierowca. 41-latek prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

W sobotę, przed godz. 18.00, policjanci legionowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kolizji na jednej z ulic w mieście. Kierujący fordem miał wjechać w ogrodzenie. Funkcjonariusze na miejscu zastali zgłaszającego oraz 41-letniego kierowcę forda.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy i zabezpieczyli pojazd.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi legionowska komenda. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie będą ustalać dokładne okoliczności zdarzenia. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy, nim będzie za późno!  Twoje zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy może uratować czyjeś życie, zdrowie, czy marzenia. Nie bądź obojętny. Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta – REAGUJMY. Jeśli trzeba odbierzmy  kluczyk od auta. Jeśli sami nie jesteś w stanie interweniować –  WEZWIJMY POLICJĘ.  Możemy zrobić to anonimowo.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony