Aktualności

Za szybko, bez pasów bezpieczeństwa, ale za to z sądowym zakazem kierowania

Data publikacji 05.06.2024

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami jest jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Dlatego legionowscy policjanci prowadzą intensywne kontrole ruchu drogowego, szczególnie pod tym kątem i wyciągają surowe konsekwencje wobec kierujących. Przekonał się o tym 22-latek, który pomimo sądowego zakazu kierował pojazdem, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h.

Legionowscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zwracają szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości. W poniedziałek w Białobrzegach zwrócili uwagę na mercedesa, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, że jechał on o 44 km/h szybciej niż powinien, na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 22-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego nie miał prawa wsiadać za kółko ponieważ warszawski sąd wydał, w kwietniu 2023 roku, dwuletni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.      

Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany mandatem, natomiast za złamanie zakazu odpowie przed sądem, za co według kodeksu karnego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu uczestników stwarzających realne zagrożenie na drodze. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nazdorem Prokuratury Rejonwej w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska/ D.K

Powrót na górę strony