Aktualności

Zatrzymani w chwili kradzieży

Data publikacji 05.06.2024

Wieliszewscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 41, 40 i 34 lat. Mieszkańcy powiatu nowodworskiego wpadli w ręce mundurowych na gorącym uczynku kradzieży. Ich łupem padły przewody elektryczne. Mundurowych o intruzach na terenie posesji zawiadomił telefonicznie pokrzywdzony. Za kradzież mężczyznom grozi nawet 5 lat więzienia.

Właściciel jednej z posesji na terenie gminy otrzymał sygnał z foto pułapki o wtargnięciu intruzów na jego teren. Natychmiast powiadomił wieliszewskich mundurowych, jednocześnie przekazując, iż sam również jedzie na miejsce. 

Policjanci już po kilku minutach byli na miejscu. W jednym z budynków gospodarczych ujawnili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 41,40 i 34 lata. Mundurowi zabezpieczyli również plecak, a w nim trzy sztuki nożyc oraz torbę z pociętym przewodem elektrycznym. Kilkaset metrów od posesji stróże prawa namierzyli także auto, którym przejechali złodzieje. 

Mieszkańcy powiatu nowodworskiego trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego m. in. w postaci śladów zabezpieczonych na miejscu kradzieży, śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty. Nowodworzanie przed sądem odpowiedzą za usiłowanie kradzieży mienia po wartości kilkuset złotych. Za to przestępstwo grozi im kara do 3 miesięcy do 5 lat pozbawiania wolności.

Czynności w tym postępwoaniu nadzoruje Prokuratrura rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska/ D.K

Powrót na górę strony