Aktualności

POLICYJNE DZIAŁANIA „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2024”

Data publikacji 23.05.2024

W dniach 23 – 24 maja 2024 roku w ramach działań prewencyjno – kontrolnych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie prowadzą działania pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2024”.

Prędkość to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierujący pojazdem ma obowiązek stosować się do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków drogowych oraz z przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. Dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze, może zminimalizować tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Bardzo niebezpieczne jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonach przejść dla pieszych, dlatego zbliżając się do nich, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność!

Policjanci podczas prowadzonych działań,
wykorzystują laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy z wideo rejestratorami. 

Kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami dopuszczalnych ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków, w jakich ruch się odbywa, zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza szanse na przeżycie.
Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, skutkuje nie tylko wysoką grzywną, ale też zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Przekraczając prędkość
narażasz siebie
i innych na utratę zdrowia, a nawet życia!

 

Powrót na górę strony