Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze ustaleni i zatrzymani tuż po zgłoszeniu przestępstwa

Data publikacji 17.05.2024

Dzięki skutecznym działaniom legionowskich kryminalnych w niespełna dwie godziny po zgłoszeniu włamania do mieszkania ustalono i zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie wobec 54 i 38-latka Sąd zastosował tymczasowe areszty. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawiania wolności.

Natychmiast po zgłoszeniu włamania do jednego z mieszkań w Legionowie, miejscowi policjanci rozpoczęli intensywne ustalenia w tej sprawie. Szybkie działania operacyjne zaowocowały wytypowaniem i ustaleniem miejsca pobytu podejrzanych mężczyzn. W niespełna dwie godziny od zgłoszenia włamania policjanci, na terenie Warszawy, zatrzymali 54 i 38-latka oraz odzyskali skradzionego z mieszkania laptopa o wartości ponad 4000 złotych.

W toku dalszych czynności legionowscy śledczy zabrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu dokonania kradzieży z włamaniem. Prokurator nadzorujący czynności w tym postępowaniu wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku prokuratury i teraz mieszkańcy Warszawy najbliższe 3 miesiące spędzą za kartkami.

Czyn, którego dopuścili się mężczyźni zagrożony jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie. 
kom. Justyna Stopińska/JW

  • Zatrzymany mężczyzna oraz policjant
    Zatrzymany mężczyzna oraz policjant
  • Zatrzymany mężczyzna oraz policjanci
    Zatrzymany mężczyzna oraz policjanci
  • Odzyskany laptop
    Odzyskany laptop

Film VID-20240517-WA0005_1_.mp4

Pobierz plik VID-20240517-WA0005_1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.45 MB)

Powrót na górę strony