Aktualności

Podsumowania świątecznego weekendu na drogach powiatu legionowskiego

Data publikacji 02.04.2024

Za nami długi weekend świąteczny. Nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu legionowskiego czuwali policjanci drogówki. Funkcjonariusze pomagali w bezpiecznym dotarciu do celu i stanowczo reagowali na wszelkie łamanie przepisów, w szczególności eliminując z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu.

Zakończyła się policyjna akcja "Wielkanoc 2024", która była czasem wzmożonych działań kontrolnych na drogach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogami powiatu legionowskiego, pomagając w bezpiecznym dotarciu do celu, a także reagując na wszelkie zachowania, zagrażające bezpieczeństwu w ruchu.

Podczas kontroli drogowych mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów.

W ciągu 4 dni policjanci nie odnotowali wypadku drogowego, niestety na naszych drogach doszło do 13 kolizji drogowych. Mundurowi przerwali jazdę 4 kierującym "na podwójnym gazie”. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci działając na podstawie nowych przepisów, w przypadku dwóch nietrzeźwych kierujących, zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu na poczet przyszłej kary.

Mimo, że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również przemieszczających się ulicami miasta. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski nośmy na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.
 

Powrót na górę strony