Aktualności

Nietrzeźwy kierowca "za kratkami" spędzi 149 dni

Data publikacji 02.04.2024

Policjanci zespołu patrolowo - interwencyjnego z Jabłonny zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. 49-latek, poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia, najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym. Dzięki zaangażowaniu i czujności funkcjonariuszy osoba ta nie uniknie już zasądzonej kary.

Policjanci praktycznie codziennie zajmują się ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości. Tym razem to policjanci z jabłonowskiej patrolówki namierzyli i zatrzymali kolejną osobę uchylającą się przed zasądzoną karą. 

49-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, jednak dzięki determinacji mundurowych został namierzony i zatrzymany w sobotnie popołudnie. Podstawą zatrzymania był nakaz doprowadzenie wydany przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Mężczyzna trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasadzoną karę w wymiarze 149 dni pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony