Aktualności

W plecaku miał słoik z marihuaną

Data publikacji 26.03.2024

Kilka dni temu policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali kolejną osobę związaną z przestępczością narkotykową. 22-latek w plecaku ukrywał słoik, a w nim środki odurzające. Mieszkaniec powiatu legionowskiego już usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Kryminalnego legionowskiej komendy podczas patrolu osiedli mieszkaniowych, zwrócili uwagę na toyotę, wewnątrz której siedziały cztery osoby. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. 

Nerwowe zachowanie jednego z pasażerów wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas kontroli osobistej 22-latka stróże prawa w jego placku ujawnili słoik z suszem roślinnym. Mężczyzna przyzna, że jest to marihuana stanowiąca jego własność. Mieszkaniec powiatu został zatrzymany, zaś ujawniona substancja zabezpieczona.  

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał przesłanki do przedstawienia 22-latkowi zarzutu posiadania środków odurzających o wadze ponad 20 gramów. Czyn, którego dopuścił się mężczyzna zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii zagrożony jest karą do 3 lat pozbawiania wolności.

Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony