Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu legionowskiego

Data publikacji 19.03.2024

Od 20 marca g.7.00 do 21 marca g. 10.00 na terenie powiatu legionowskiego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie przyniesie utrudnienia na drogach naszego powiatu, protestujący zablokują ronda w Nieporęcie, Rembelszczyźnie oraz Jabłonnie. Protestujący zachowają „korytarz życia” oraz deklarują nie utrudniać przejazdu środkom transportu publicznego. W dniach protestu zachęcamy mieszkańców powiatu legionowskiego do korzystania z komunikacji publicznej bądź szukania alternatywnych tras podróży.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Legionowie informują, że w dniach 20 – 21 marca br. odbędzie się planowany protest rolników, który przyniesie utrudnienia na drogach powiatu legionowskiego. Wyruszając w trasę, powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu lub znaleźć drogi alternatywne.

Rozpoczęcie protestu przewidziane jest na dzień 20 marca br., od godz. 7.00. Uczestnicy zgromadzenia na terenie naszego powiatu przewidują trzy punkty blokadowe:
1.    rondo w Nieporęcie czyli skrzyżowanie DW 631 z DW 633,
2.    rondo w Rembelszczyźnie czyli skrzyżowanie DW 632 z DW 633,
3.    rondo w Jabłonnie (na granicy z Warszawą) czyli DK 61.
Zakończenie protestu przewidziane jest na dzień 21 marca godz. 10.00.

PROSTETUJĄCY DEKLARUJĄ NIE UTRUDNIAĆ PRZEJAZDU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ.

W związku z planowanymi utrudnieniami legionowscy policjanci proponują skorzystać z tras alternatywnych:

  • objazd dla zablokowanego ronda w Rembelszczyźnie - zjazd z ronda w Józefowie w ulicę Szkolną, następnie ulicami Kwiatową i Przyrodniczą i wjazd na DW 633 ul. Płochocińska Warszawa,
  • objazd dla zablokowanego ronda w Nieporęcie i Rembelszczyźnie - Stanisławów Pierwszy skręt w ulicę Izabelińską, a nastepnie ulicami Przyszłość, Słoneczną, Kobiałka i wjazd na DW 633 ul. Płochocińska Warszawa,
  • objazd dla zablokowanego ronda w Jabłonnie - zjazd z DK 61 w Jabłonnie w ul. Akademijną następnie ulicami Politechniczną, Przylesie, Marmurową, Dębową i wyjazd na ul. Modlińska w Warszawie.

Ruch tranzytowy do Warszawy przez teren powiatu legionowskiego nie będzie możliwy przez:

  • ul. Zegrzyńską (DW 631) w Nieporęcie, 
  • ul. Strużańską  (DW 632) w Legionowie,
  • DK 61 w Jabłonnie (od ronda przy OBI w kierunku Warszawy), 
  • ul. Modlińską w Jabłonnie (od ul. Zegrzyńskiej w kierunku Warszawy). 


Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z tras alternatywnych. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów.

Zachęcamy również do monitorowania lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją panującą tego dnia na drogach powiatu.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony