Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu legionowskiego

Data publikacji 26.02.2024

Na wtorek, 27 lutego br., w godz. 00.30 – 23.45 na terenie powiatu legionowskiego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie przyniesie utrudnienia na drogach DK 61 i 62 oraz DW 631 i 632. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Legionowie informują, że 27 lutego 2024 roku odbędzie się planowany protest rolników, który przyniesie utrudnienia na drogach powiatu legionowskiego. Wyruszając w trasę, powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu lub znaleźć drogi alternatywne.
Rozpoczęcie protestu przewidziane jest na dzień 27 lutego br., od godz. 00.30. Uczestnicy zgromadzenia na terenie naszego powiatu przewidują dwa punkty blokadowe. Pierwszy z nich to rondo w Zegrzu Południowym czyli skrzyżowanie drogi krajowej 61 z drogą wojewódzką 631. Druga blokada obejmie skrzyżowanie drogi krajowej 62 z drogą wojewódzką 632 czyli rondo w Dębe. Zakończenie protestu przewidziane jest na godz. 23:45.
W związku z planowanymi utrudnieniami legionowscy policjanci proponują skorzystać z tras alternatywnych:
dla DK61 zalecany jest objazd przez Borową Górę (skręt na światłach w ul. Zegrzyńską), następnie wyjazd w Dębe na DW 632, która prowadzi do miejscowości Michałów Reginów, co umożliwia powrót na DK 61.  
dla DK 62 zaleca się wybór DW 622, a następnie przejazd ul. Nasielską w Borowej Górze. Kolejno wyjazd na DK 61 i tu dalsze zastosowanie ma objazd dla DK 61.
Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów.
Zachęcamy również do monitorowania lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją panującą tego dnia na drogach powiatu.
 

Powrót na górę strony