Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domowy agresor trafił pod policyjny dozór

Data publikacji 06.02.2024

Prokurator zastosował dozór policyjny, nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej wobec 40-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego od dłuższego czasu wszczynał awantury, podczas których znęcał się psychicznie nad swoją żoną, poniżając i ośmieszając kobietę. W trakcie kłótnia mężczyzna niszczył również wyposażenie mieszkania. Świadkiem tych zdarzeń były małoletnie dzieci pary. Kiedy mundurowi z jabłonowskiego komisariatu dowiedzieli się o sytuacji jaka panuje w tej rodzinie, ich działania były natychmiastowe.
Pokrzywdzona złożyła zeznania, sprawca przemocy domowej został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 40-latek usłyszał zarzut znęcania się psychicznego. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. Mężczyzna musi również opuścić mieszkanie, które zajmował z pokrzywdzoną oraz ma zakaz zbliżania się do niej.
Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie. Za popełnione przestępstwo domowemu agresorowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej. 
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony