Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany przez policjantów z Jabłonny

Data publikacji 01.02.2024

Policjantka z Jabłonny zatrzymali 35-latka, który przyszedł do komisariatu na wystawione wezwanie w celu przesłuchania. Okazało się, że mieszkaniec stolicy od kilku dni jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

W miniony poniedziałek do Komisariatu Policji w Jabłonnie zgłosił się 35-latek. Mężczyzna miał wystawione wezwanie na przesłuchanie. Podczas sprawdzania jego danych w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec stolicy od kilku dni jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w celu aresztowania ekstradycyjnego. 35- latek trafił do aresztu do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do dalszych jego losów.

Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie Unii Europejskiej.

kom. Justyna Stopińska/JW
 

Powrót na górę strony