Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – BĄDŹ WIDOCZNY. ROZMAWIAJMY Z NASZYMI DZIEĆMI O KONIECZNOŚCI NOSZENIA ODBLASKÓW!

Data publikacji 31.01.2024

Choć zimowy wypoczynek dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu już dobiegł końca, to policyjne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży trwają nadal. Legionowska profilaktyk i dzielnicowi kontynuują spotkania w szkołach i przedszkolach promujące, m.in. noszenie odblasków nawet w obszarze zabudowanym.

Zakończył się zimowy wypoczynek w naszym rejonie. Policjanci z legionowskiej komendy oraz podległych komisariatów wielokrotnie odwiedzali najmłodszych zarówno w szkołach jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych, ale również w trakcie ich trwania, w miejscach gdzie organizowany był zimowy wypoczynek.
Głównym celem spotkań było przekazanie uczestnikom jak najwięcej zasad bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw, ale również podczas poruszania się po drodze. Dzieci mogły również przymierzyć elementy umundurowania i dowiedzieć się kilku ciekawostek o pracy funkcjonariusza.
Pomimo zakończenia ferii zimowych policjanci w dalszym ciągu prowadzą spotkania w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu ucząc dzieci i młodzież bezpieczeństwa. Rozmawiają na temat właściwego zachowania w szkole, domu oraz Internecie. Z uwagi na porę roku i wcześniej zapadający zmierzch głównym tematem spotkań jest konieczność noszenie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym.
W ten sposób mundurowi chcą przekonać najmłodszych, że kluczowe dla ich bezpieczeństwa jest widoczność. Zachęcamy rodziców również do rozmów na temat powyższych zagrożeń. My dorośli powinniśmy pamiętać, że dzieci są doskonałymi obserwatorami, jeśli my będziemy nosić odblaski, nasze pociechy wezmą z nas przykład.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony