Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne ferie" w Kątach Węgierskich

Data publikacji 18.01.2024

W ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjno - edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjanci spotkali się z dziećmi na terenie gminy Nieporęt. Tematem spotkania były podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku.

Spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Kątach Węgierskich rozpoczęło cykl zajęć profilaktycznych, prowadzonych na terenie powiatu, w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjno - edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Legionowska profilaktyk oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nieporęcie spotkali się z dziećmi aby przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa  podczas zabaw na śniegu, jazdy na sankach, nartach i desce snowboardowej. 
Podczas spotkania funkcjonariusze mówili o tym, jak  przygotować bezpieczny kulig, gdzie można zjeżdżać bezpiecznie na sankach oraz przestrzegali, że zamarznięte rzeki, jeziora, sadzawki i stawy to nie miejsca do zabawy. Funkcjonariusze mają nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają w ciągu całego zimowego sezonu.
Oprócz rad i zaleceń przekazanych najmłodszym, mundurowi zachęcali też do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony