Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Dwie osoby ranne, zniszczone cztery pojazdy

Data publikacji 15.11.2023

Zderzenie czterech samochodów, nietrzeźwy kierujący i dwie ranne osoby, które trafiły do szpitala. To finał wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj przed 20.00 w Legionowie na ul. Zegrzyńskiej. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjaśnione w prowadzonym postępowaniu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 20.00 w Legionowie na ul. Zegrzyńskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń legionowskiej drogówki 47-letni mężczyzna kierujący oplem, jadąc od strony Legionowa w kierunku Serocka, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na tył poprzedzającego go audi, które po uderzeniu przesunęło się do przodu, uderzając w tył skody, która następnie uderzyła w kolejnego opla. Na skutek tego zdarzenia dwaj pasażerowie z pojazdu kierowanego przez 47-latka trafili do szpitala.
Jak się okazało, podczas dalszych czynności na miejscu zdarzenia, kierowca opla był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto na podstawie decyzji administracyjnej 47-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 
Nad sprawą obecnie pracują śledczy z Legionowa, którzy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Całość czynności prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.


kom. Justyna Stopińska, foto PSP Legionowo

Powrót na górę strony