Aktualności

Pijany rowerzysta został ujęty przez świadka

Data publikacji 14.11.2023

Dzięki zgłoszeniu świadka, odpowiedzialności karnej nie uniknie pijany rowerzysta. 43-letni mężczyzna kierował jednośladem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna, który zareagował widząc nietrzeźwego rowerzystę uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił policjantów.

W sobotę po godzinie 16, dyżurny legionowskiej komendy został powiadomiony o tym, że w mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu rowerzyście.
Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali kierującego jednośladem pod wyraźnym działaniem alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 43-latka. Mężczyzna za swoje zachowanie poniesie odpowiedzialność karną.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.  
Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Każdy kto kieruje pojazdem po alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony