Aktualności

Policjanci zatrzymali nieuczciwą pracownicę oraz odzyskali część skradzionych rzeczy

Data publikacji 14.11.2023

W sobotę jabłonowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o kradzież rzeczy z jednego butików na terenie gminy. Jak ustalili funkcjonariusze, nieuczciwa sprzedawczyni okradła swój sklep głównie z odzieży. Łupem kobiety padł towar na kwotę blisko 9000 złotych. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek do Komisariatu Policji w Jabłonnie wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży. Jak wynikało z zawiadomienia na przełomie października i listopada br. z jednego z butików na terenie gminy zniknęła odzież o wartości blisko 9000 złotych. Pokrzywdzona wskazał również prawdopodobną sprawczynię czyli pracownicę butiku.

Śledczy od razu przystąpili do działania. Poza zeznaniami pokrzywdzonej zabrali dodatkowe materiały dowodowe wskazujące na winę pracownicy sklepu, a następnie zatrzymali nieuczciwa 49-latkę. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania kobiety ujawnili i zabezpieczyli część skradzionych rzeczy.

Mieszkanka powiatu nowodworskiego już usłyszała zarzuty kradzieży. Teraz kobietą zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony