Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Była teoria, przyszedł czas na praktykę. Policyjni adepci zatrzymali poszukiwanego 36-latka

Data publikacji 09.11.2023

Wczoraj słuchacze kursu podstawowego zostali skierowani do służby w ramach praktyk na terenie powiatu legionowskiego. Swoje pierwsze prawdziwe kroki w policyjnym mundurze mieli okazję stawiać pod okiem doświadczonego policjanta z Komisariatu Policji w Serocku. Efektem wspólnej służby było zatrzymanie 36-latka, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego, celem odbycia zasądzoną wcześniej kary pozbawienia wolności.

Po raz kolejny, w ramach praktyk zawodowych, słuchacze kursu podstawowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odwiedzili Komisariat Policji w Serocku. Już podczas poprzednich służb wykazywali się oni dużym zaangażowaniem w realizacje powierzonych zadań, co dawało wymierne efekty w postaci zatrzymań sprawców przestępstw lub wykroczeń czy też ujawnianiu osób poszukiwanych.
Wczoraj młodzi adepci mogli po raz kolejny wykorzystać nabytą dotychczas wiedzę w szkole, uzupełniając ją w praktyczne umiejętności podczas prawdziwej policyjnej służby. Pod okiem doświadczonego funkcjonariusza, na terenie jednej z budów w gminie, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.  Z informacji znajdujących się w policyjnej bazie wynikało, że 36-latek od września br. jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Legionowie, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 179 dni za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
36-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Tam młodzi funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację, a następnie mężczyzna w policyjnym konwoju został przetransportowany do jednego z warszawskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe miesiące.
Dodatkowe patrole spotkały się z przychylnością mieszkańców naszego powiatu. Większa liczba policjantów na ulicach, to większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
 

Powrót na górę strony