Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Domowy agresor w areszcie

Data publikacji 24.05.2023

Areszt to środki zapobiegawczy, który na wniosek legionowskiej prokuratury zastosował sąd wobec 35-latka. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego z Nieporętu, po tym jak jego najbliżsi powiadomili o stosowaniu przez niego przemocy psychicznej i fizycznej. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy poranek dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nieporęcie został powiadomiony o przemocy domowej, której miał się dopuszczać  35-letni mieszkaniec gminy wobec swojej matki i partnerki. Jak ustalił mundurowy, mężczyzna w trakcie awantur domowych obrażał kobiety, groził im, niszczył przedmioty będące w domu, pokrzywdzone doświadczyły również przemocy fizycznej od mężczyzny. Policjant bezzwłocznie podjął decyzje o zatrzymaniu domowego agresora. W momencie zatrzymania od mężczyzny wyczuwalna była won alkoholu. 35-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy był podstawą do przedstawienia mężczyźnie zarzutu znęcania się nad matką i partnerką od ponad roku. Prokurator nadzorujący sprawę wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Legionowie przychylił się do wniosku i teraz 35-latek najbliższe dwa miesiąc spędzi za kratkami.
Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.
Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

kom. Justyna Stopińska
 

Powrót na górę strony