Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa 47-latka spowodowała kolizję

Data publikacji 23.05.2023

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 47-letnia mieszkanka gm. Jabłonna. Kobieta mając w organizmie 2,9 promila alkoholu na prostym odcinku drogi uderzyła w tył citroena. Oprócz odpowiedzialności za popełnione wykroczenie kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po godzinie 15 na drodze wojewódzkiej 630. W tył citroena uderzyła kierująca volkswagenem 47-letnia mieszkanka gminy Jabłonna. W zderzeniu aut nikt nie ucierpiał. Uszkodzeniom uległy jedynie pojazdy. Jak się okazało sprawczyni kolizji siedząca za kierownicą volkswagena była w stanie nietrzeźwości. Kobieta w organizmie miała 2,9 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania.
Oprócz odpowiedzialności za popełnione wykroczenie kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Policjanci przypominają, że pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jeśli widzisz, że ktoś, kto wypił alkohol chce usiąść za kierownicą, nie pozwól mu na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy być może ratujesz życie tej osobie, lub komuś, kogo może spotkać na swej drodze.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony