Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda na bazarku

Data publikacji 19.05.2023

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wyroby tytoniowe sprzedawała na legionowskim targowisku 66-letnia kobieta. Papierosy trafiły do policyjnego depozytu, a kobieta poniesie teraz odpowiedzialność z kodeksu karno-skarbowego.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą legionowskiej komendy uzyskali informację dotyczącą sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Z informacji wynikało, że kontrabandę można kupić na legionowskim bazarku.
Policjanci podjęli obserwację targowiska oraz ulic przyległych. Po chwili zwrócili uwagę na kobietę, która z  dużą torbą szła w kierunku bazarku. Mundurowi postanowili sprawdzić co znajduje się w bagażu przenoszonym przez kobietę. Okazało się, że 65-latka posiada 5800 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
Zabezpieczona kontrabanda trafiła do policyjnego depozytu. Funkcjonariusze oszacują, ile skarb państwa mógłby stracić, gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży. 66-latce za złamanie przepisów ustawy karno – skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony