Aktualności

Policjantki na spotkaniu z uczniami

Data publikacji 18.05.2023

W ramach trwającego Tygodnia Bezpieczeństwa policjanci z legionowskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas spotkania z najmłodszymi funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpieczeństwa w różnych miejscach i sytuacjach.

Tydzień Bezpieczeństwa realizowany jest głównie przez placówki oświatowe. Na zajęcia z uczniami zapraszani są przedstawiciele różnych instytucji. Również policjantki z legionowskiej komendy otrzymały takie zaproszenie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Legionowie.
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną – podkom. Agata Halicka oraz dzielnicowa st. sierż. Anna Twaróg przeprowadziły cykl spotkań z uczniami klas 0 –III. Funkcjonariuszki przypominały najmłodszym zasady bezpieczeństwa nad wodą, kontaktu z obcymi osobami, czy zachowania wobec zwierząt. Bardzo istotnym tematem prelekcji były także zagrożenia w ruchu drogowym. Policjantki zachęcały do używania elementów odblaskowych niezależnie od pory dnia, ostrożnego przechodzenia przez jezdnię w każdym miejscu, a także podróżowania samochodem w fotelikach i z zapiętymi pasami bezpieczeństwa.
Podsumowaniem było przypomnienie dzieciom sposobu zgłaszania niebezpiecznych sytuacji za pośrednictwem numeru alarmowego 112.
 

Powrót na górę strony