Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okazało się, że nie tylko narkotyki były nielegalne

Data publikacji 17.05.2023

Funkcjonariusze z Legionowa i Nieporętu zatrzymali 37–latka. Podczas przeszukania domu, w którym zamieszkiwał mężczyzna, policjanci znaleźli kilka gramów narkotyków oraz 600 litrów zacieru i aparaturę do produkcji alkoholu. Bimbrownia ukryta była w pomieszczeniu gospodarczym. Za popełnione przestępstwa mieszkańcowi gminy Nieporęt grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Legionowa i Nieporętu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej weszli na jedną z posesji na terenie gminy Nieporęt. Z wiedzy operacyjnej posiadanej przez stróżów prawa wynikało, że zamieszkujący tam mężczyzna może posiadać środki odurzające.

Na posesji funkcjonariusze zastali 37-latka będącego w ich zainteresowaniu. Mężczyzna oświadczył, że nie posiada żadnych zabronionych substancji. Operacyjni nie dając wiary jego sławom przystąpili do przeszukania domu. W wyniku czego znaleźli kilka gramów marihuany. Jednak to nie wszystko, gdyż okazało się, że w pomieszczeniu gospodarczym ukryta jest bimbrownia. Policjanci zabezpieczyli 600 litrów zacieru oraz aparaturę do produkcji alkoholu. 

W czasie rozmowy z policjantami zatrzymany mężczyzna tłumaczył się, że to wszystko dla niego i znajomych bo w końcu zbliża się sezon grillowy.

37-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz nielegalnego wytwarzania alkoholu. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.


kom. Justyna Stopińska/ea

  • Zabezpieczone beczki
    Zabezpieczone beczki
  • Zabezpieczone beczki
    Zabezpieczone beczki
  • Zabezpieczone beczki
    Zabezpieczone beczki
Powrót na górę strony