Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad partnerką- dostał dozór

Data publikacji 29.03.2023

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez legionowskich policjantów. Sprawca pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie nad swoją partnerką. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny zakaz zbliżania się oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

Legionowscy policjanci po jednej z interwencji domowych zatrzymali 66-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna znęcał się psychiczne i fizycznie nad swoją partnerką. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawca będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe w trakcie, których wyzywał i ponizał kobietę. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. W momencie zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec powiatu legionowskiego usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką. Na podstawie zebranego przez policjantów materiału prokurator zastosował wobec 66-latka policyjny dozór. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania, w którym przebywał razem z kobietą.
Teraz za swoje czyny domowy agresor odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Sprawcy przemocy w rodzinie często starają się doprowadzić do izolacji społecznej ofiary. Dokładnie kontrolują i ograniczają jej kontakty z bliższą i dalszą rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Odizolowanie i ukrywanie przed innymi swoich problemów sprawia, że ofiara przemocy staje się coraz bardziej bezsilna, a pewność sprawcy systematycznie się zwiększa.
Policjanci apelują, aby osoby dotknięte tragedią nie wstydziły się mówić o swojej trudnej sytuacji. Pamiętajmy, że policjanci zawsze są w gotowości do niesienia pomocy ofiarom przemocy domowej. Nie bądźmy także obojętni jeżeli wiemy, że osobie z naszego otoczenia np. sąsiadowi dzieje się krzywda, nie czekajmy, powiadommy Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

asp. Agata Halicka

Powrót na górę strony