Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł bo przekroczył prędkość

Data publikacji 22.03.2023

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi powiatu pułtuskiego, którzy zlekceważył decyzję starosty o cofnięciu uprawnień i zdecydował się wsiąść za „kółko”. Na celowniku drogówki znalazł się, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość. Teraz ponownie odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

40-letni kierowca został zatrzymany w miniony weekend. Policjanci ruchu drogowego z Legionowa, kontrolowali prędkość na ulicach miasta. Na celowniku miernika prędkości znalazł się samochód, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h. W trakcie kontroli drogowej, po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że mieszkaniec powiatu pułtuskiego nie dość, że popełnił wykroczenie to dopuścił się jeszcze przestępstwa. Mężczyzna wsiadł za „kółko” mimo, wydanej w listopadzie minionego roku, decyzji starosty o cofnięciu uprawnień.
Za popełnione wykroczenie kierowca mazdy otrzymał  mandat i punkty karne. Będzie się również tłumaczyć przed sądem za zlekceważenie decyzji starosty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony