Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał uprawnień, próbował przekupić policjantów

Data publikacji 16.03.2023

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Serock, który jechał samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna, by uniknąć konsekwencji obiecał funkcjonariuszom pieniądze. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek na terenie gminy Serock. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Legionowie zatrzymali do kontroli forda.
W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że 48- letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowani pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna chcąc uniknąć dalszych konsekwencji prawnych, próbował przekupi mundurowych, aby ci odstąpili od czynności służbowych, oferując im pieniądze w kwocie 2000 złotych. 
Mundurowi zatrzymali kierowcę i jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut przekupstwa. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.
kom. Justyna Stopińska/MS

Powrót na górę strony