Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za przemoc domową

Data publikacji 14.03.2023

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 37-latek, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną i dziećmi. Sprawca został zatrzymany przez wieliszewskich policjantów. Następnie prokurator prowadzący śledztwo zawnioskował do sądu o izolację agresora od najbliższych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie zatrzymali 37-latka, który znęcał się nad swoją żoną i dwójką dzieci. Jak wynikało z zawiadomienia, które pokrzywdzona złożyła dwa dni wcześniej, jej partner przemoc wobec bliskich stosował od połowy 2019 roku.
Kobieta opowiedział policjantom, o tym jak jej partner wszczynał awantury, podczas których ubliżał jej. Stosował przemoc fizyczną - szarpał, popychał, bił po całym ciele. Pokrzywdzona doznał również przemocy psychicznej. Partner izolował ją od członków rodziny oraz znajomych, ograniczał dostęp do wspólnych pomieszczeń w mieszkaniu. Niszczył telefon, które były jej własnością. Obelgi i wyzwiska kierował również w stosunku do dwójki swoich dzieci.
Domowy oprawca został zatrzymany, a następnie przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Tam prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące znęcania się nad osobami bliskim oraz zniszczenia mienia. W sobotę na wniosek legionowskiej prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu domowego agresora. 37-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratora Rejonowa w Legionowie.
Pamiętajmy!
Nie ma zgody na przemoc domową! Jesteś świadkiem przemocy? Reaguj!
Skorzystaj z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie – Link do strony dla osób pokrzywdzonych przemocą domową

kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony