Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 14.03.2023

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jabłonnie wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką odwiedzili przedszkolaków. Tematem spotkania było bezpieczeństwo, zarówno to w ruchu drogowym, jak i w kontakcie z osobą obcą czy też agresywnym psem. Jak zawsze, podczas spotkań z maluchami, największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudzał mundur i wyposażenie dzielnicowych oraz radiowóz.

Policjanci przeprowadzili spotkanie z dziećmi z Przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia w Jabłonnie, gdzie rozmawiali z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, w tym o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypomniał najmłodszym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o tym, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Policjanci podkreślili jak ważne, dla własnego bezpieczeństwa, jest noszenie odblasków, zwłaszcza poza obszarem zabudowanym po zmierzchu. 
Istotnym punktem spotkań było również wyjaśnienie dzieciom, jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych osób oraz w kontakcie z agresywnym psem. Dzieci zostały zapoznane również z ważnymi numerami alarmowymi, pod które trzeba zadzwonić w przypadku wystąpienia ewentualnego niebezpieczeństwa. Funkcjonariusze uświadamiali przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasam. 
Poza prelekcją, największe zainteresowanie maluchów wzbudzał jak zawsze policyjny mundur oraz radiowóz.
Wizyta policjantów w przedszkolu przebiegła w miłej i radosnej atmosferze, co dostarczyło dzieciom wiele radości. Takie spotkania Policji z dziećmi mają za zadanie od najmłodszych lat wpajać w nie zasady bezpieczeństwa.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony