Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden telefon i już po kilku minutach wandal był w rękach mundurowych

Data publikacji 01.02.2023

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wybił szybę w drzwiach wejściowych do klatki schodowej na jednym z legionowskich osiedli. Do zatrzymania wandala doszło kilka minut po zdarzeniu. 42-latek był nietrzeźwy. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W godzinach wieczornych na klatce schodowej jednego z bloków w Legionowie mężczyzna wybił szybę w drzwiach wejściowych i oddali się. Całe zdarzenie widział przypadkowy świadek, który informację o zdarzeniu, jak również rysopis wandala, przekazał mundurowym, którzy już po kilku minutach od zgłoszenia byli na miejscu. Mundurowi bardzo szybko namierzyli i zatrzymali mężczyznę.  

42-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mieszkaniec Legionowa usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o wartości powyżej 600 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Jeżeli jesteś świadkiem przestępstwa nie bądź obojętny. W przypadku, gdy widzisz osoby lub sytuacje wzbudzające zaniepokojenie prosimy niezwłocznie powiadamiać dyżurnego KPP w Legionowie tel. 47 72 48 213 lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. 
W sytuacjach niewymagających natychmiastowej interwencji Policji zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętaj! „NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ”

 

kom. Justyna Stopińska/ea

Powrót na górę strony